astra

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Για έβδομη συνεχή χρονιά, ο Ναυτικός Όμιλος Χίου αναδεικνύεται πολυνίκης Σύλλογος στους Θερινούς Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9-12 ετών). Οι αγώνες διεξήχθηκαν στις 15 & 16 Ιουνίου στο Ιωνικό Κολυμβητήριο Χίου με την συμμετοχή των τεσσάρων σωματείων του νησιού μας.
Η ομάδα μας συμμετείχε με 9 αθλητές και 13 αθλήτριες, συγκεντρώνοντας συνολικά 54 μετάλλια, από τα οποία τα 38 χρυσά ήταν χρυσά και τα 16 αργυρά.

Η Διοίκηση του Ναυτικού Ομίλου Χίου συγχαίρει ολόθερμα στους αθλητές και τις αθλήτριες καθώς και τις προπονήτριες της ομάδας μας Πόπη Βολίκα και Κατερίνα Λιάκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγόρια 12 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Κουτσουράδης Παντελής    

50 ύπτιο

38:22

1ος

100 ελεύθερο

1:11:61

1ος

400 ελεύθερο

5:49:58

1ος

Σάντος Μελαχροινούδης Πέτρος

100 πρόσθιο

1:37:66

1ος

800 ελεύθερο

11:43:89

1ος

100 πεταλούδα

1:27:51

1ος

Βάκκας Παναγιώτης

200 ελεύθερο

2:39:07

1ος

200 μικτή ατομική

3:11:95

1ος

400 μικτή ατομική

6:34:2

1ος

Αργυρούδης Γιώργος

50 ελεύθερο

31:85

2ος

50 πεταλούδα

36:89

2ος

100 ύπτιο

1:31:48

1ος

 

Σκυτάλη 4Χ100 ελεύθερο

 

1η θέση

 

Σκυτάλη 4Χ100 μικτή ομαδική

 

1η θέση

 

Αγόρια 11 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Παπαλεωνίδας Κοσμάς

50 πρόσθιο

42:77

1ος

100 πρόσθιο

1:33:87

1ος

200 πρόσθιο

3:21:74

1ος

Αγόρια 10 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Κοντογιώργης Γιώργος

50 ύπτιο

46:16

1ος

100 ύπτιο

1:44:80

1ος

Μαυρίκος Κωνσταντίνος

50 πρόσθιο

57:32

1ος

100 πρόσθιο

2:06:00

1ος

Γιαννουλάκης Λεωνίδας

200 ελεύθερο

3:40:88

2ος

100 ύπτιο

1:49:80

2ος

Κοττατής Γιώργος

100 ελεύθερο

1:49:93

2ος

50 πρόσθιο

1:00:98

2ος

 

Σκυτάλη 4Χ50 ελεύθερο

 

1η θέση

 

Σκυτάλη 4Χ50 μικτή ομαδική

 

1η θέση

 

Κορίτσια 12 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Μπουγδάνου Κατερίνα

50 ελεύθερο

35:82

100 ελεύθερο

1:22:95

50 πρόσθιο

50:58

Κουτσουράκη Ιωάννα

200 ελεύθερο

3:53:60

50 πεταλούδα

58:82

50 πρόσθιο

55:83

 

Κορίτσια 11 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Λάρδα Παυλίνα

100 πρόσθιο

1:41:88

100 ύπτιο

1:33:10

50 πεταλούδα

45:92

Καβάδα Λίντα

50 ελεύθερο

48:84

100 ελεύθερο

1:53:54

50 ύπτιο

53:56

 

Κορίτσια 10 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Κατσή Ελευθερία

50 ύπτιο 

43:11

100 ύπτιο

1:32:73

Κουτσουράδη Ειρήνη

50 πρόσθιο

1:03:31

100 πρόσθιο

2:18:22

Μανίδη Όλγα

50 ελεύθερο

42:32

100 ελεύθερο

1:44:02

 

Κορίτσια 9 ετών

     

ονοματεπώνυμο

αγώνισμα

χρόνος

θέση

Καρακόζη Μαρία Σεβαστή

100 ελεύθερο

1:35:26

50 πρόσθιο

56:30

Παπαζή Δέσποινα

50 ελεύθερο

38:65

50 πεταλούδα

54:25

Συμιακάκη Δέσποινα

50 ύπτιο

48:35

50 ελεύθερο

42:23

Κουτσουράκη Αριάδνη

50 ύπτιο

58:07

Κουργιά Μαριάννα

50  ύπτιο

59:79

50 ελεύθερο

56:02

 

Σκυτάλη 4Χ50 ελεύθερο

 

1η θέση

 

Σκυτάλη 4Χ50 μικτή ομαδική

 

1η θέση

Σκυτάλη 4x100 12 ετών Ιούνιος 2018

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο